Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 3. 10. 2023

Scroll to top

Top

Jsou notebooky Asus kvalitní? A jak řešit případnou opravu?

servis notebooku asus, spolehlivost
Dvojblog
  • On 23. 12. 2017
  • http://www.dvojblog.cz

Jsou notebooky Asus kvalitní? A jak řešit případnou opravu?

Přemýšlíte o pořízení nového notebooku a vaše volba padla na značku Asus? Výrobce je známý tím, že nabízí skvělý poměr výkonu a ceny, ale jak je na tom tchajwanská elektronika s poruchovostí? Podle statistik se míra spolehlivosti zvýšila a momentálně se notebooky řadí k průměru.

V praxi to znamená, že vám s trochou štěstí vydrží i několik dlouhých let v provozu bez jediného zaškobrtnutí. Anebo budete mít smůlu a notebook vypoví službu těsně po uplynutí záruční lhůty. Ale ani to by vás nemělo vyvést z míry, protože opravy nejsou finančně náročné jako v případě některých jiných značek.

Pozáruční opravy řešte v neautorizovaném servisu

Autorizované servisy jsou zákazníky vnímány jako solidní. V případě těch „neznačkových“ naopak o kvalitě pochybují. Praktický rozdíl přitom může být pouze v ceně. Neautorizované opravny se nemusí řídit pravidly danými výrobcem – což znamená například to, že nemění celou základovou desku, ale snaží se o výměnu poškozeného komponentu. Díky tomu je konečná cena opravy notebooků Asus výrazně nižší.

oprava servis notebooku asus, spolehlivost

Neautorizovaný Asus servis uvedl, že většina zákazníků shledá opravu jako rentabilní. Po diagnostice a kalkulaci ceny se pro opravu rozhodne přes 80 % lidí. Kvalita oprav je přitom velmi vysoká a míra reklamací nepřevyšuje 10 %.

Rentabilita oprav je dána také nízkou cenou náhradních dílů. Servis notebooku Asus je cenově dostupný, protože opravny nakupují komponenty u světových distributorů a výrobců. Pracoviště jsou navíc vybaveny špičkovou technikou, která umožňuje efektivní práci s vysokou úspěšností.

servis notebooku asus, spolehlivost, oprava

Maximální komfort a naprostý přehled

Necháte-li si notebook Asus opravit odborníky z pobočky servisního centra ABAX, nebudete se muset o nic starat. Pro počítač si přijede kurýr, který ho odveze až do opravny a průběh opravy budete moct sledovat online. Více se dozvíte na www.abax.cz.