Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 3. 10. 2023

Scroll to top

Top

Recenze domovska-stranka.cz

domovska-stranka.cz
Dvojblog
  • On 11. 12. 2012
  • http://www.dvojblog.cz

Review Overview

Funkčnost služby
7.5
Použitelnost služby
6
Snadnost použití
8
Přidaná hodnota
6
Cena / kvalita
8.5
7.2

Doporučujeme

Agregace informací na jednom místě, při dalším vývoji služby se může stát použitelnou a využívanou službou.

Recenze domovska-stranka.cz

Služba domovska-stranka.cz je mladou službou na českém internetovém nebi. Princip služby spočívá v možnosti úpravy, nastavení úvodní stránky, neboli domovské stránky. Takovou stránkou pak může browser (prohlížeč) internetu mít jako výchozí stránku, nebo záložku. Cílem by mělo mít používané služby, zdroje dat co nejblíže po ruce a na očích. Následuje vlastní recenze Domovska-stranka.cz.

Funkčnost služby Domovska-stranka.cz

Služba v době zkoušení, používání fungovala spolehlivě. Domovskou stránku používám jak v prohlížeči Safari  na Apple Mac notebooku, iOS Ipadu, tak i na Windows notebooku s Internet Explorerem a Chrome prohlížečem. Služba je hostovaná, musíte tak být připojeni k internetu:)

Použitelnost služby Domovska-stranka.cz

Sám mám ve veliké oblibě službu Flipboard. Tato geniální služba vám na vaše tablety (android, Ipad) dokáže přinášet novinky, zprávy z vašich preferovaných zdrojů jako jsou blogy, magazíny, rss kanály, fotogalerie, sociální sítě a jiné. Nemusíte tak brouzdat přes x různých míst, ale informace dostanete pěkně zpracované na jediném místě v jeden okamžik. Pro mě jako člověka trávícího denně přes dvě hodiny ve veřejné dopravě je to požehnání (občas se i ty české dráhy seknou a pak máte času neomezeně:)

Toto srovnání mě hned napadlo, když jsem na službu domovska-stranka.cz dostal tip. Jedná se o mladou službu a tak možnost zdrojů, agregací dat (natažení a zobrazení) je zatím omezená na dvacet devět zdrojů. Myslím, že smyslem recenze není vypsat všechny zdroje (podívejte se aktivně konec konců sami).

  • facebook klient (pouze zprávy), bude následovat další rozvoj?
  • televizní program, ten se mě opravdu líbí
  • vyhledávací služby (google, seznam, heureka, wiki atd.), prima.

Naopak mě chybí Twitter klient, napojení na různé fotobanky atd. Možnosti rozvoje projektu jsou neomezené. Myslím si, že v případě zájmu uživatelů a jejich „volání“ po populární službě, je jen otázkou času a ekonomiky projektu, její zavedení.

Snadnost použití služby Domovska-stranka.cz

Službu je uživatelsky přívětivá, nastavení je služby je  jednoduché. Postupujete tak, že si založíte svojí stránku, vyberete si volné jméno, a stránku si přes editační mód upravíte. Úprava může spočívat ve změne vzhledu (nastavujete si motiv, barvu pozadí a vhled oken), ale hlavně v nastavení zdrojů dat. Ty si jednoduše přetahujete z dostupné nabídky. Po ukončení editačního režimu stránku můžete začít začít používat a případně nastavit jako svojí úvodní stránku ve svém prohlížeči.

Jak vypadá moje domovská stránka

Jak vypadá moje domovská stránka

Použitelnost služby domovska-stranka.cz

Službu hodnotím jako použitelnou, pokud nadále bude zajištěn rozvoj služby o další zdroje a rozšíření stávajích možností, její hodnota rozhodně poroste. Najedná se o jedinečnou službu, ale oproti mně známým řešení má svojí přidanou hodnotu.

Cenové hledisko

Uživatelé mají rádi služby zdarma, zde navíc bez reklamy. Takže co víc si může uživatel přát? Zde se spíše nabízí otázka na autory projektu, jakým dalším směrem se bude projekt ubírat?

Ostatní

Nenašel jsem zmínku o tom, jakým způsobem a jak je zabezpečena ochrana dat v případě, kdy vyplňuji, tedy „důvěřuji provozovateli“ v případě, kde je vyžadováno přihlášení login a heslo (např. mail účet).

KONEČNÝ VERDIKT RECENZE DOMOVSKA-STRANKA.CZ

jedná se o použitelnou službu, která v případě dalšího rozvoje bude jen získávat vaše sympatie

 

Review Overview

Funkčnost služby
7.5
Použitelnost služby
6
Snadnost použití
8
Přidaná hodnota
6
Cena / kvalita
8.5
7.2

Doporučujeme

Agregace informací na jednom místě, při dalším vývoji služby se může stát použitelnou a využívanou službou.