Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 2. 6. 2023

Scroll to top

Top

Recenze – jak si stojí notebooky Acer?

recenze notebooky acer
Dvojblog
  • On 28. 5. 2015
  • http://www.dvojblog.cz

Recenze – jak si stojí notebooky Acer?

Výběr notebooku je záležitost, kterou není možné podcenit. Stále více spotřebitelů se řídí reklamou, než rozumem. Hodně lidí se uchyluje k nákupu levného přístroje, od kterého pak čeká skvělý výkon, což ale přístroj není schopný splnit, nebo naopak se nechá zlákat „sílou“ značky a koupí počítač za tisíce korun, který by ale ve stejné kvalitě u méně známé značky vyšel i třeba o polovinu méně. Na špičce oblíbenosti se drží v České republice právě notebooky Acer. Tato značka má své zaryté odpůrce i příznivce. Jak je to doopravdy a co vlastně Acer nabízí?

Acer a postavení na trhu

Značka Acer razí jednoduchou obchodní strategii, která jak vidno zabírá. Nabízí notebooky pro lidi, většina modelů je dostupná za lidovou cenu, čímž je velkým strašákem pro konkurenci. Nejoblíbenější jsou notebooky řady Aspire a Travelmate. Značka se snaží o neustálé inovace. Mezi novinky od Acer patří použití kamery 3D Real Sense, uvedení nové generace wi-fi a představení 15″ chromebook. Více o novinkách od Acer se dozvíte zde. Značka prezentuje své notebooky jako přístroje s vysokým výkonem, moderními funkcemi a stylovým designem.

notebook acer

Poruchovost: Jak a kdy

Dalo by se tedy předpokládat, že i běžný servis notebooků Acer bude stejně snadný. Někdy je ale opak pravdou. Na internetu kolují informace o zkušenostech s běžnou údržbou, které jsou ve většině negativní. Majitelé notebooků si stěžují především na křehkost dílů, jako jsou ventilátory aj., které se poškodily i při běžném způsobu čistění. Nutno ale dodat, že náhradní díly na všechny modely notebooků jsou na trhu snadno k dostání a nejsou drahé (jako tomu je například u Apple a HP), takže ani větší opravy notebooků Acer nejsou nijak nákladnou záležitostí.

notebook acer

Cena odpovídá výbavě i kvalitě

Shrnutí se tedy nabízí jediné – pokud chcete dobrý výkon a nejste příliš nároční, notebooky Acer vás plně uspokojí. Vybírejte je ale vždy podle toho, pro jakou činnost je budete používat. Co model, to jiné vybavení. A ještě něco, jestliže vás postihne porucha, měla by vás zajímat tato levná a rychlá opravna notebooků od specializované firmy ABAX, jež působí na českém trhu již déle jak 15 let.