Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 2. 6. 2023

Scroll to top

Top

Recenze nakladatelství Jan Melvil Publishing

Jan Melvil Publishing
Dvojblog
  • On 16. 12. 2012
  • http://www.dvojblog.cz

Review Overview

Kvalita (obsahová)
9.5
Tituly, E-book tituly
8
Přidaná hodnota
9
Cena / kvalita
8
8.6

Vynikající

Nakladatelství Jan Melvil Publishing dělá záslužnou činnost, vydává díla, která vás mohou nasměrovat ke zlepšení osobního i pracovního života. Negarantují změnu. Tu si musíte provést sami. Tedy pokud chcete.

Recenze nakladatelství Jan Melvil Publishing

Recenze nakladatelství Jan Melvil Publishing není klasickou recenzí v pravém slova smyslu. Budoucí recenzí se mohou stát knihy z tohoto „mladého“ a „malého“ vydavatelství. Tak proč tento článek? Asi pro to, že mě jejich knihy obohacují. Nebo si to alespoň myslím, což je také fajn.

Nakladatelství Jan Melvil Publishing jsem objevil čistě náhodou a to přes jejich stránky Mít vše hotovo. Snažím se používat metodu GTD pro své plánování. Od této metody jsem se dostal k první publikaci, kterou jsem si od Jan Melvil objednal.

Touto knihou resp. e-bookem byla publikace Mít vše hotovo autora Davida Allena.

Ta spustila lavinu mých dalších nákupů. Přesto, že jsem všechny objednané knihy nepřečetl celé, pořád pokukuji po tom, co se v nakladatelství „peče“.

Na webové stránce nakladatelství, má každý z titulů svojí vlastní podstránku s dodatečnými informacemi, ukázkami z díla,  včetně komentářů od čtenářů.

Je tak vidět, že nakladatelství je o kvalitě svých titulů přesvědčeno.

Obsahová kvalita, redakční plán nakladatelství Jan Melvil Publishing

Vydavatelství se zaměřuje převážně na literaturu osobního rozvoje. Jedná se o „mladé“ nakladatelství s danou jasnou vizí. Vydává a překládá hlavně literaturu se zaměřením na osobní rozvoj jednotlivce.

Od svého založení v roce 2007 vydalo nakladatelství necelou třicítku titulů. To je myslím dostatečný počet a zároveň číslo, které znamená, že vydávají – překládají pouze dílka, která za to stojí.

Tituly, E-book tituly nakladatelství Jan Melvil Publishing

Nakladatelství vydává jak klasické verze, tak i e-book knihy pro zařízení Apple přes iBookstore, nebo přes Rájknih.cz, Palmkihy.cz nebo Kosmas.cz. Přes tyto obchodníky nakoupíte e-book knihy s širší podporou koncových zařízení. Osobně nakupuji tituly přímo v Ipad tabletu.

I když se jedná o tituly pro osobní růst, jsou většinou dobře čitelné. Osobně jsem tímto pozitivně překvapen, očekával jsem více nezáživnou a nudnou literaturu.

Zde si dovolím vložit ukázku z knihy nakladatelství Jan Melvil, kterou osobně mám nejraději. Je to kniha Restart, která velice čtivě popisuje to, co možná i tušíte. K tomu povedené ilustrace, doplňující přesně styl a zaměření publikace.

„Kdo říká, že má být písemný projev formální? Kdo říká, že při sázení slov na papír musíte odstřihnout celou vaši osobnost? Zapomeňte na pravidla. Komunikujte!“

Přidaná hodnota nakladatelství Jan Melvil Publishing

Zde je to jasné. Přidaná hodnota je vlastně ve vás. Je v tom, že se sami zamyslíte nad tím, jakým směrem se chcete a budete rozvíjet. Knihy vám v tomto maximálně mohou pomoci. A nezapomeňte, nekopírujte tupě, nejste ovce.

Oceňuji nejen vydávání knih, ale i starost o web Mít vše hotovo.cz, kde najdete řadu zajímavých materiálů a příspěvků.

Cena/ kvalita knih

Cena knih je bez diskuze na úrovni, která je přijatelná pro cílový okruh svých zájemců. Cena za informace, možný osobní růst čtenáře je na proti tomu nevyčíslitelná. Přečíst publikaci by však bylo příliš jednoduché, to nestačí. Prostě musíte začíst na sobě pracovat. Kniha je pak pouze vaším věrným průvodcem.

Cena e-book knih je o něco nižší, než u klasické knižní vazby.

KONEČNÝ VERDIKT RECENZE nakladatelství Jan Melvil Publishing

recenze nakladatelství Jan Melvil Publishing: vynikající, konec konců přečtěte si sami.  Menší vydavatelství s velkým dopadem na váš osobní i pracovní život

Review Overview

Kvalita (obsahová)
9.5
Tituly, E-book tituly
8
Přidaná hodnota
9
Cena / kvalita
8
8.6

Vynikající

Nakladatelství Jan Melvil Publishing dělá záslužnou činnost, vydává díla, která vás mohou nasměrovat ke zlepšení osobního i pracovního života. Negarantují změnu. Tu si musíte provést sami. Tedy pokud chcete.