Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 2. 6. 2023

Scroll to top

Top

Recenze restaurace Pho Vietnam

Pho Vietnam
Dvojblog
  • On 13. 12. 2012
  • http://www.dvojblog.cz

Review Overview

Prostředí restaurace
6
Obsluha restaurace
6.5
Menu
7.5
Kvalita jídel
7
Cena ke kvalitě
9
7.2

Doporučujeme

Doporučuji pro milovníky rozmanitých chutí a vůní bylinek, převážně koriandru a máty. Vynikající polévky Pho vás uspokojí.

Recenze restaurace Pho Vietnam

Recenze restaurace Pho Vietnam je prováděna na základě subjektivního názoru autora, na základě několika osobních návštěv. Restaurace Pho Vietnam je situovaná na Praze 2, v ulici Anglická 15, jedná se o mladší sestru vietnamského bistra nedaleko Jiřího z Poděbrad.

Podrobnější recenze restaurace Pho Vietnam

Webové stránky restaurace Pho Vietnam, jsou facebook stránkou.

Prostředí restaurace

Prostředí restaurace vás určitě překvapí, a to v několika směrech. Rozhodně zajímavým členitým prostorem s klenutým cihlovým stropem. Prostor doplňují poměrně masivní stoly a židle, křišťálové lustry a místy umělá imitace kamene na zdech.

V době vánočních svátků pak na vás blikají fialové svíčky v dekoraci se smrkovými větvičkami. K tomu si doplňte bufetový způsob objednání a podávání jídel. Příbory si taháte na stole z držáků. Asi vám je předchozí stolovníci nedobrovolně ochmatají.

Trošku paradoxy. Přiznám se, mám raději méně než více. Měl jsem možnost ochutnat vietnamskou kuchyni za hranicemi naší vlasti, bez podobných výstřelků.

Obsluha restaurace

Obsluha restaurace, následně donáší objednané jídlo, které u baru objednáte a zaplatíte u paní majitelky. Všimnul jsem si, že jídlo občas hledá svého strávníka. Jednou na mě pozapomněli s donáškou druhého chodu, pravda, asi s tímto typem strávníka nepočítali.

Menu restaurace Pho Vietnam

Na výběr máte dvacet sedm druhů úpravy jídla, včetně proslulých „polévek“ Pho. Píši schválně v uvozovkách, neboť ta samotná se dá brát jako hlavní jídlo i v našich podmínkách.


Kvalita jídla není rozhodně stálá. Jednou jsem obdržel poměrně chladnou úpravu Ga Xao Sa Ot (Kuřecí maso s citrónovou trávou s pálivou a sladkou paprikou) a bez jedné z paprik. Týden na to, ten samý pokrm byl v pořádku, dokonce se sladkou i pálivou paprikou, tak jak je inzerováno.
Přesto vše hodnotím připravovaná jídla jako dobrá a poctivě připravená.

„Rozhodně kdo si nedá Pho, ten nejedl vietnamskou kuchyni“


Je trochu s podivem, že i díky rozsáhlé vietnamské komunitě, tyto restaurace vznikají spíše v poslední době. Restaurace si nemůže stěžovat na nezájem hostů, během oběda je občas problém najít volné místo. Potvrzuje to moje slova o zatím dobré kvalitě a ceně připravených jídel. Samozřejmě i s ohleden na jistou módnost a exotičnost vietnamské kuchyně v současné době.

Konečný verdikt recenze restaurace Pho Vietnam

recenze restaurace Pho Vietnam:  doporučuji k vaší návštěvě