Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| DvojBlog.cz | 2. 6. 2023

Scroll to top

Top

O repasovanou výpočetní techniku je velký zájem. Oprávněně?

O repasovanou výpočetní techniku je velký zájem, repasovaná technika, serverová řešení
Dvojblog
  • On 29. 1. 2018
  • http://www.dvojblog.cz

O repasovanou výpočetní techniku je velký zájem. Oprávněně?

Když se nabízí možnost, jak ušetřit nemalou částku, bylo by hloupé šanci nevyužít. V případě výpočetní techniky se může jednat o desítky tisíc korun – stačí se po ní poohlédnout v segmentu repasovaného hardwaru. Pokud jste termín „repasovaný výpočetní technika“ zaslechli, ale netušíte, co přesně od takových počítačů čekat, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, o co jde a jaké výhody daný sortiment nabízí.

Jak se z výpočetní techniky stane repasovaná?

Repasovaná výpočetní technika zahrnuje především repasované servery, notebooky a desktopy. Jedná se o starší hardware, který pochází z větších firem (např. finanční instituce apod.). Ty techniku vyměňují v pravidelných cyklech (obvykle po dvou letech) a pořizují si novou.

Technici z firem, které se zabývají výkupem starší výpočetní techniky, ji před dalším prodejem důkladně zkontrolují, vyčistí a otestují. Do nabídky se dostávají jen kusy v perfektním technickém stavu.

O repasovanou výpočetní techniku je velký zájem, repasovaná technika, servery.

Dostačující výkon

Repasovaná výpočetní technika sice nemá výkon srovnatelný s high-endovými modely, ale pro většinu zákazníků je výkonově naprosto v pořádku. Zpravidla se jedná o kvalitní hardware, který patřil v době uvedení na trh ke špičce. V nabídce najdete především značky Dell, IBM a HP.

Záruka

Další velkou výhodou repasované výpočetní techniky je záruka. Například bazar serverů Czech Server (jeden z největších českých prodejců) poskytuje záruku na 12 měsíců.

O repasovanou výpočetní techniku je velký zájem, repasovaná technika, server

Lákavá cena

Zdaleka největším „tahákem“ je však cena, která představuje jen zlomek té původní. Přitom se nejedná o zastaralý hardware, ale o výpočetní techniku provozuschopnou několika dalších let.

Nadstandardní služby prodejců

Specializovaní prodejci repasované výpočetní techniky většinou nabízí poradenství, záruční i pozáruční servis. Budete mít jistotu, že na případné problémy nebudete sami.